cz en

Klub vojenské historie 43.pěší pluk BrnoČas:.

Novinky

PF 2011

18.12.10

Vše nejlepší v novém roce 2011 přeje všem svým příznivcům a kamarádům, Klub vojenské historie 43. pěší pluk BRNO

Pro zobrazení multimedálního přání, klikni na odkaz:

MULTIMEDÁLNÍ PŘÁNÍ 2011

Pro zobrazení PF, klikni na odkaz:

NOVOROČENKA – PF 2011


11.- 12.12.2010 - ZIMNÍ CVIČENÍ; LANŽHOT

14.12.10

Kolegové a kamarádi z Lanžhotského klubu KVH 19.prapor SOS Hodonín nás pozvali, abychom se společně s nimi zúčastnili letos už druhého cvičení s námětem obrany republiky v roce 1938.

Do Lanžhota jsme se dopravili za hustého sněžení v sobotu dopoledne. Ven se jít nedalo, tak jsme se nejprve v sále restaurace Podlužan ubytovali a procvičili nástup, obraty na místě i cviky se zbraní.

Odpoledne se počasí umoudřilo, tak jsme se vypravili do Obory Soutok a cílem bylo dojít na zámeček Pohansko. Cestou proběhlo cvičení rozvinutí rojnice, rozdělení pochodového proudu a obrana vyvýšeného prostoru s kulometným hnízdem. Na závěr jsme se vyfotografovali v prostoru Muzea Čs. opevnění, které provozuje KVH Břeclav.

Na neděli odpoledne byla objednaná střelnice Břeclav – Poštorná, kde proběhly střelby z různých pěchotních zbraní.

Pak už nezbývalo, než se rozloučit, poděkovat hochům za příjemně strávený víkend a vyrazit směr Brno…

Několik fotografií naleznete v naší fotogalerii. Vstupovat můžete přes tento link: Zimní cvičení Lanžhot 2010

Odkaz na stránky našich kolegů z Lanžhota:

http://www.sos19hodonin.websnadno.cz/Aktuality.html

a jejich fotogalerii:

http://sos19hodonin.rajce.idnes.cz/…o_-_Lanzhot/

Milan


Znovuodhalení sochy legionáře - Křtiny 17.11.2010

24.11.10

Dne 17. 11. 2010 jsme se zúčastnili slavnostního znovuodhalení sochy legionáře v městysi Křtinách, a to po 90. letech. Pomník připomínající legionářské tradice byl poprvé ve Křtinách odhalen, z popudu bývalého francouzského legionáře plukovníka Macase, již v roce 1920. V roce 1939 byla socha vzhledem k aktuálním událostem ze svého podstavce sesazena, odvezena na voze a později rozlámána, aby neohrožovala během doby německé okupace sebe ani své opatrovatele. Fragmenty sochy byly objeveny až v roce 1990 při rekonstrukci domu a v roce 2008 schválilo zastupitelstvo městyse Křtiny záměr sochu rekonstruovat.

Několik fotografíí si můžete prohlédnout vstupem přes tento link: Křtiny 2010

Kamil


DEN VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ - 11.11.2010 - Brno-Tuřany

13.11.10

V tento podvečer jsme se zůčastnili vzpomínky na Válečné vetrány v Brně Tuřanech, kterou pořádal Úřad městské části Tuřany a Občanské sdružení „Odkaz Legionářů a odboje v naší vlasti“. Byli jsme požádáni hlavním organizátorem, panem M. A. Fryščokem, abychom této vzpomínce vtiskli mírně mezinárodní ráz, a zůčastnili se v uniformách Rumunské královské armády. Začátek oznámil průlet trojice bitevních vrtulníků, místní kapela zahrála hymny a doprovodila kladení kytic u pomníku Rudé armády. Následně jsme se společně s dětmi ze ZŠ v Tuřanech v lampinovém průvodu přesunuli ke Kapli padlých, vedle kostela. Tam jsou na zdech uvedena jména všech padlých v obou světových válkách z Tuřanské farnosti. Dále promluvil vojenský duchovní, požehnal prsti ze Sočského bojiště, která bude umístěna v kapli a zazněla čestná salva. Po té jsme se přesunuli na hřbitov a vzdali hold generálu Ludvíku Krejčímu, který je zde pochován. Následoval ještě malý kulturní program v budově Husova sboru a v restauraci Sokolovna občerstvení.

Fotky z akce najdete v tomto odkazu: Den válečných veteránů; Tuřany 2010

a ve fotoalbu pana Šťastného:

http://stastny.rajce.idnes.cz/…_11.11.2010/

Milan


SVÍCE PRO VÁLEČNÉ VETERÁNY

10.11.10

Náš klub velmi úzce spolupracuje s Československou Obcí Legionářskou a tak jsme byli požádáni o zajištění stafáže u Pomníku obětem bojů za svobodu a demokracii v Brně – Bystrci. Tato stafáž proběhla 8.11.2010 při příležitosti konání akce s názvem “Svíce pro válečné veterány”, kterou ČsOL pořádala v rámci projektu péče o veterány. U pomníku promluvili předseda ČsOL Brno I, pan ing. Jiří Jarolím, předseda ČsOL Valtice, pan Mgr. František Trávníček a starosta městské části Brno Bystrc, pan Ing. Svatopluk Beneš. Po té přítomní položili zapálené svíce jako vzpomínku na všechny válečné vetrány a zazněla státní hymna České republiky.

Program pokračoval ve Společenském Centru Bystrc, vystoupením Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ.

Několik fotografií si můžete prohlédnout vstupem přes tento link: Svíce pro válečné vetrány 2010

Milan


<< <   ... 42 43 44   > >>
Copyright © 2008 EasyFun Film | kvh43.cz All rights reserved. Všechna práva vyhrazena. XHTML 1.0 Strict valid, CSS valid