cz en

Klub vojenské historie 43.pěší pluk BrnoČas:.

Novinky

Svíčky za padlé - Připomínka obětí zborovské bitvy

07.06.17

V rámci oslav 100. výročí zborovské bitvy budeme 2. července 2017 připomínat padlé a zemřelé nejen na Ukrajině, ale také v České republice. V bitvě u Zborova proti sobě stáli vojáci československého národa – jedni již ve své vlastní jednotce, druzí ještě v řadách rakousko-uherské armády. Po sto letech od první světové války na ni nemůžeme nahlížet černobíle a hanebně zapomínat na své padlé obou válčících stran. Budeme si tak připomínat všechny české vojáky, kteří padli buď přímo na zborovských pláních, nebo na následky zde utrpěných zranění. Za ně budeme zapalovat svíčky. Najděte na mapě níže padlého od Zborova a vzpomeňte na něho s námi.

http://csol.cz/…ky-za-padle/


"Den dětí" ve Vedrovicích – 3. 6. 2017

07.06.17

Dne 3. 6. 2017 jsme za podpory obce Vedrovice a ve spolupráci s jejich spolky připravili na hřišti „Pod skalami“ akci „Den dětí“. Skládal se z plnění různých disciplín a různých úkolů. Na našem stanovišti jsme představili uniformu Rumunské královské armády, která se podílela na osvobození velké části naší republiky, uniformy armády 1. Republiky československé a četnictva a dále uniformu příslušníka Československé samostatné obrněné brigády z doby obléhání francouzského přístavního města Dunkerque. Dětem a návštěvníkům se naše prezentace velmi líbila.

Fotky naleznete ZDE


Dětský branný den pro ZŠ Sokolnice – 1. 6. 2017

05.06.17

Přesně na „Den dětí“ jsme opět za podpory Československé Obce Legionářské a ve spolupráci s vedením Základní Školy Sokolnice připravili Branný den pro děti. Skládal se z plnění různých disciplín. Střelba ze vzduchové pušky, střelba z luku, hod granátem, topografie s mapou, ošetření zraněného, překážková dráha atd. Za splněné úkoly žáci sbírali body na sladkou odměnu.

Fotky si prohlédnete vstupem přes tento link: Dětský den Sokolnice 2017


Odhalení pamětní desky br. F. Novákovi v Petrůvkách

30.05.17

Společně s bratry z KVH Slovácko & ČSOL Hodonín a bratry z ČsOL Brno 2, jsme se 26.5 2017 zúčastnili slavnostního odhalení pamětní desky na rodném domě ruského legionáře br. Františka Nováka, v jeho rodné obci Petrůvky u Třebíče. Po úvodním hudebním představení ZUŠ proběhly projevy, v nichž se hovořící zaměřili hlavně na působení Čs. legií a na samotného legionáře Františka Nováka v řadách ČS. vojska na Rusi. Po samotném odhalení pamětní desky a položení kytic, zazněla hymna. Na závěr jsme společně s braty vzdali poctu br. Františkovi čestnou salvou.

Fotografie naleznete ZDE


133. Výročí narození Dr. Edvarda Beneše

29.05.17

Dne 28. 5. 2017 jsme si u pomníku před Právnickou fakultou Masarykovy University, v poměrně komorním počtu připomenuli 133. výročí narození našeho druhého prezidenta – Dr. Edvarda Beneše. Setkání uspořádali představitelé ČsOL Brno 1. Po projevech a položení kytic, následovala státní hymna Československé republiky.

Fotografie naleznete vstupem přes tento link: 133. výročí narození Dr. E. Beneše


<< <   1 2 3 4 5 ...   > >>
Copyright © 2008 EasyFun Film | kvh43.cz All rights reserved. Všechna práva vyhrazena. XHTML 1.0 Strict valid, CSS valid