cz en

Klub vojenské historie 43.pěší pluk BrnoČas:.

Novinky

7. Vojenský pochod – Lednicko – Valtický Areál, 6. 5. 2017

10.05.17

Úspěšně jsme absolvovali další ročník Vojenského pochodu, který byl pořádán u příležitosti 72. výročí osvobození naší vlasti. Trošku nás nepotěšilo, že organizátor zvolil pro uspořádání stejné prostředí jako loni, Lednicko – Valtický areál. Organizace ale neměla chybu, počasí nám přálo a tak jsme zvládli celou trasu 25km, bez problémů.

Fotografie si prohlédnete vstupem ZDE


Historie nezabije

04.05.17

Prosíme všechny sympatizanty Spolků vojenské historie, návštěvníky bojových ukázek, kamarády, přátele, aby se zapojili do petice proti směrnici o omezení držení zbraní ze strany EU.

Podepisujte, sdílejte, ať se můžeme i nadále setkávat na historických rekonstrukcích s vojáky, kteří mají v rukou pušky a ne košťata…

http://historienezabije.cz/

Děkujeme za podporu.


Bitva o Strání 2017 – Osvobození Uherskobrodska 1945

03.05.17

Po tříleté odmlce se na Korytňanských lúkách opět konala akce s názvem Bitva o Strání. Organizačně velmi dobře zvládnutou celodenní akci pro veřejnost připravilo pro diváky i učinkující sdružení VHK Bílé Karpaty. Počasí se v sobotu umoudřilo a prezentaci Armády České republiky okořenil průlet dvojice letadel JAS 37 Grippen. Samotná bitva o Strání připomínala skutečný boj o přežití. Do bláta a promočené karpatské půdy zapadali jak vojáci, tak technika. Nakonec se sovětským a rumunským jednotkám podařil za pomoci tanku T34 a letadla, kýžený průlom německé linie.

Fotografie naleznete jako vždy v naší galerii, vstupovat můžete ZDE

A na těchto odkazech:

http://slovacky.denik.cz/…0170430.html

http://www.lidovky.cz/…y-domov.aspx?…

http://lh75.rajce.idnes.cz/…ile_Karpaty/


Pietní akt k 72. výročí osvobození Brna – 26. 4. 2017

27.04.17

Na centrálním vojenském pohřebišti Ústředního hřbitova v Brně, proběhl za účasti představitelů města Brna, Univerzity Obrany, Československé Obce Legionářské, Ruské ambasády a ostatních organizací, pietní akt k uctění vojáků, kteří položili životy při osvobození našeho města.

Fotografie najdete v naší galerii, vstoupit můžete ZDE

A na portálech města Brna a University obrany:

http://www.brno.cz/…-osvobozeni/

https://info.unob.cz/…70427_3.aspx


Bitva o Brno – 22. 4. 2017 – Dolní Kounice

24.04.17

Proti letům minulým, kdy se bojová ukázka konala v areálu ořechovského Armyparku, se letošní Boj o Brno poprvé odehrál v zajímavém prostředí kounického zámku. Účastnila se i naše jednotka horského praporu Rumunské královské armády.

Fotografie z akce najdete pod tímto odkazem: Dolní Kounice 2017

a na tomto odkazu:

http://somrak.rajce.idnes.cz/…_22.4._2017/


<< <   1 2 3 4 5 ...   > >>
Copyright © 2008 EasyFun Film | kvh43.cz All rights reserved. Všechna práva vyhrazena. XHTML 1.0 Strict valid, CSS valid